О Русі

Подивився по телевізору якесь тіпа політичне шоу по першому каналу російському. Помітив, що виступаючих (учасників шоу) багато, але всі співають одну й ту саму пісню (про госдеп та його агентів в Україні), змагаються тіки хто крутіше заспіває. Стало мені сумно, що в московитів в головах рашизм крєпчає і чомусь захотілось почитати про монгольську навалу. у вікіпедії. почитав. цікаво і актуально. рекомендую.

ще помнив шо там була якась битва на якійсь річці. оказалось на Калці (чомусь переплутав з Жовтими водами). Пам’ятав що ця Калка дето чи-то в Донецький чи-то в Запорізькій області (так і оказалось). Стало інтересно шо історія повторюється і шо Донецька область знов стала центром цивілізаційного конфлікту. начав шукать. Кончена Воля-кабель не може третій день зробити інтернет, тож щоб не їсти на гугл-мепс дорогий ахметівський 3моб трафік, рішив залізти у атлас. І от шо цікаво:

DSC00161

в атласі міра 55 року Украінская і Молдавская ССР на одній сторінці (окей, здвоєній сторінці), і на окремій сторінці Донбас (!!!!!). це єдиний кажись випадок у цьому атласі коли показане неполітичне (тіпа), не адміністративне утворення. причому ніяких кордонів цей Донбас не має. єдиний кордон – російсько-український, який перетинає мапу трошки правіше центру грубо кажучи по діагоналі. і як опріділить де ж саме цей Донбасс починається, а де закінчується досить проблематично.

Ще цікаво шо Крим затусовали дето між регіонами РСФСР. При чому РСФСР – єдина республіка, у якої немає окремої сторінки.

DSC00166

А Тузла чомусь позначена кольором Краснодарського краю, а не Криму. (нема бажання зара розбираться чому і коли її передали). іще багато цікавого є у цьому старенькому радянському атласі..

Так от, Кальчік впадає у Кальміус на північній околиці Маріуполя. надіюсь, на цей раз уріни, укропи, жидобандерівці та інші гейропейці переможуть..

ну і на десерт, з російської вікіпедії: 31 мая 1223 года на реке Калка состоялась битва на Калке монголо-татар с объединёнными силами русских и половцев[4]. Вот так от! оказується Галицьке князівство, Київське і Чернігівське – ісконно рускіє зємлі, шоб ви зналі!

пс. є оказується неадміністративні одиниці на карті ще, точно є німецький РУР (хоча може це для легітимізації Донбасу).

This entry was posted in ніпанятна. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *